Moskitiery

  • Moskitiery ramowe

Siatki montowane w drzwiach i oknach są najlepszym sposobem ochrony pomieszczeń przed insektami. Wszystkie proponowane moskitiery skonstruowane są z:
– profilu aluminiowego zapewniającego trwałość i stabilność
– siatki z włókna szklanego pokrytej winylem dającym prawie całkowitą przejrzystość.

  • Moskitiery rolowane

System Vertica to nowoczesne rolowane moskitiery przeznaczone do montażu we wnękach okiennych oraz drzwiowych. Obsługa odbywa się w łatwy sposób ponieważ moskitiery wyposażone są w mechanizm sprężynowy, który znacznie poprawia komfort pracy. Prowadnice jak i listwa dolna wyposażone są w szczotki, które zapewniają jeszcze bardziej skuteczną ochronę przed insektami. W wersji poziomej zamykanie odbywa się za pomocą taśmy magnetycznej umieszczonej w belce ocznej i profilu zamykającym. Dodatkowo w prowadnicach umieszczona jest uszczelka włosowa grzebieniowa zapobiegająca wypadaniu siatki.

  • Moskitiery drzwiowe

Jest to system umożliwiający osłone przed insektami otworów drzwiowych. Skrzydła drzwi moskitier zbudowane są ze spacjalnych profili aluminiowych z naciągniętą siatką i usczelnione od dołu uszczelką szczotkową. Osadzone są w solidnych, praktycznie samonośnych aluminiowych futrynach mocowanych we wnęce drzwiowej. W przypadku drzwi pojedynczych należy zastosować moskitierę zawiasową pojedynczą, a w przypadku drzwi podwójnych (wnęka szersza niż 160cm) można zastosować drzwi zawiasowe podwójne lub przesuwne.
Futryny moskitiery drzwiowej przesuwanej to profil umożliwiający podwieszenie skrzydeł i maskownice uzbrojone w uszczelki szczotkowe.